امروزه شبکه های اجتماعی زیادی در زندگی ما نقش دارند که مردم از آنها به عنوان سرگرمی یا به عنوان کسب و کار و تبلیغات نگاه می کنند . برخی از اشخاص نیز به شبکه های اجتماعی به چشم کسب درآمد نگاه می کنند.

همانظور که مطلع هستید هرمکانی که دارای جمعیت و اعضای بالاتری باشد برای تبلیغات و بازاریابی مناسب تر است. از این جهت پیامرسان ها و شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام این روزها اعضای زیادی را برای کسب درآمد از اینترنت جذب کرده است.

بخشی از افرادی که در تلگرام فعالیت می کنند به دنبال کسب درآمد از کسب و کار خود یا بازاریابی برای دیگران هستند که میزان درآمد خود را بهبود دهند. اکثر فعالین حوزه شبکه های اجتماعی بر این باورند که پیامرسان هایی مانند تلگرام بستر مناسبی برای تبلیغات و درآمد زایی هستند به همین خاطر به خرید ممبر های مختلف تلگرام روی می آورند.

به طور کلی بسیاری از کانال های موفق امروزه با دریافت تبلیغات و قرار دادن آن درون کانال خود به درآمدی میلیونی رسیده اند. بسیاری از کانال های تلگرامی نیز وجود دارند که با وجود تعداد اندک ممبر دارای درآمد سرشار و بالایی می باشند. اما دلیل آن چیست؟

برای پاسخگویی به آنها با این مقاله همراه شوید تا این موضوع را کامل برای شما شرح دهم.

چگونه می توان اعضای هدفمندی برای کانال تلگرام خودمان دریافت کنیم؟ با ما همراه شوید تا به روش های اصولی افزایش ممبر کانال تلگرام بپردازیم.

 

چرا کانال باید دارای اعضای واقعی باشد؟

مقصود از اعضای واقعی یا real این است که این افراد واقعا به محتویات و مطالب و پست های داخل کانال علاقمند باشد و مشتری ثابت شما باشد. یا به مثالی ساده تر کانال شما را برای مطالبتان بخواهد. اینکه بخواهیم افرادی را به اجبار درون کانال خود عضو کنیم کار مناسبی نمی باشد.

همیشه اصل بازاریابی بر اساس تبلیغات هدفمند بوده  است ، در همین تلگرام می توانیم بازاریاب های هدفمند بسیاری را مشاهده گر باشیم که تعداد آنها نیز کم نمی باشد. بسیاری از تبلیغات گذشته نیز مانند تبلیغات سنتی تلگرام جواب درستی به نیاز ما نمی دهند.

امروز با آشنایی و ارائه روش های مختلف شما را به رسیدن موفقیت و آموزش جذب افراد با علاقه و میل قلبی به کانالتان آشنا می کنیم.

در کنار افزایش ممبر تلگرام ، روش های اصولی زیادی هستند که در جذب و تاثیر خرید ممبر تلگرام تاثیر مستقیم دارد.

بیشتر بخوانید >>>> خرید ممبر واقعی پاپ آپ کانال تلگرام

بیشتر بخوانید >>>> خرید ممبر واقعی اد اجباری کانال تلگرام

۱۲ روش اصولی برای افزایش ممبر کانال تلگرام

۱٫ کانالتان را با هدف ایجاد کنید

اولین مرجله ساخت یک کانال تلگرامی می باشد که در وهله اول بدانید که هدف شما از ایجاد این کانال چیست؟ شما می بایست هدف خود را معین کنید ( مانند کانال خرید و فروش ، کانال تبلیغاتی ، کانال آموزشی ) و در وهله بعد به تولید محتوا بپردازید.

نکته بسیار مهم این است که تیتر و موضوع کانال شما همیشه به طور ثابت باشد و موضوع آن را تعویض نکنید و به هیچ وجه به انتشار محتوای بی ربط نپردازید. برای مثال اگر کانال شما کانال خبری رسمی می باشد به انتشار جوک یا کلیپ های خنده دار نپردازید. با افزایش کارهایی که نارضایتی کاربران را برانگیزد باعث از دست دادن کاربران خود خواهید شد.

 

۲٫ عکس پروفایل کانال تلگرام شخصیتان را طراحی و بازنگری کنید

لوگو یا همان نماد کانال شما در فروش یا جذب مخاطب نقش مهمی را دارد. که البته اکثر ادمین های مختلف کانال های تلگرامی از ارتباط آن بی خبرند. سعی کنید راه های ارتباطی با مشتریان یا اعضای کانال خود ایجاد کنید که این بستر بر روی تلگرام یا شماره تماس قابل انجام است.

 

۳٫ جملات شعارگونه و انگیزه دهنده

هرروز سعی کنید در انتهای پست های روزانه یا در ابتدای صبح و انتشار پست روز ، از اشعار مختلف یا جملات با انرژی مثبت استفاده کنید که این کار باعث ایجاد روحیه محرک و شاداب در بین کاربران شما شده و باعث به اشتراک گذاری بیشتر مطالب می شود. البته توجه داشته باشید در هرکاری افراط باعث نتیجه معکوس می باشد.

 

۴٫ پست های جذاب و با اهمیت

همیشه برای ارضای نیاز کاربر فعال باشید و هر چیزی که به نظرتان برای کاربران جالب و قابل توجه می باشد تهیه کنید. البته باز هم باید توجه داشت که پست های شما با توجه به موضوع کانال شما منتشر شود البته این مورد در کانال های عمومی و تفریحی صدق نمی کند چون همه مطالب در این نوع کانال ها اعم از خبری،هنری،تفریحی جای دارد.

در تولید محتوا تنوع به خرج بدهید. سعی کنید از گیف ، ویدئوهای کوتاه جذاب و عکس های جذاب استفاده کنید که این کار باعث انتشار و اشتراک گذاری پست های کانال شما توسط کاربرانتان با دیگران کاربران می شود و این همان هدف ما است برای رسیدن به جذب ممبر واقعی .

در رابطه با موضوع کانال خود می توانید اینوگرافیک های جالب منتشر کنید که باعث بازنشر توسط کاربران شود.

۵٫ پست های طولانی منتشر نکنید

از انتشار پست های طولانی بدون نگارش صحیح یا درباره موضوعی خارج از بحث کانال بپرهیزید. در تلگرام اکثر کاربران حوصله و وقت مطالعه متن های طولانی طومار مانند را ندارند.

پیشنهاد ما ، پست کردن مطالبی نظیر فایل ها ، تصاویر ، گیف می باشد البته شما می توانید از ویس هم استفاده کنید که برای اطلاعیه های طولانی یا متن های انگیزشی طومار مانند جلوگیری می کند و مسبب جلب رضایت کاربران کانال شما می شود.

 

۶٫ کپی رایت مطالب ویژه کانال

نکته قابل توجه این است که شما زمانی که برای مطلبی وقت صرف می کنید دوست ندارید هرکسی به راحتی از آن کپی برداری کند پس می توانید متن های موجود در تلگرام خود را لینک دار کنید یا برای رسانه هایی مانند تصاویر ، ویدئوها ، ویس های خود لوگو یا ایدی کانال خود را قرار دهید که باعث می شود در صورت کپی برداری یا بازنشر به تعداد اشتراک گذاری ها جذب ممبر واقعی خالص داشته باشید.

در این میان می توانید از اپلیکیشن های ادیت عکس در اندروید یا فتوشاپ در ویندوز استفاده نمایید.

 

۷٫ در تولید و نشر مطالب از کاربر کمک بگیرید

از کاربران تقاضای تولید پست کنید و با اسم و مشخصات آنها در کانال قرار دهید و باعث شوید آنها در روند اجرایی کانال نقش داشته باشند. ممکن است کانال شما خبری باشد و نیازمند خبرهای منطقه ای یا گزارشگر مردمی باشد.

 

۸٫ در گروه های مرتبط با موضوع کانالتان عضو باشید

همیشه در تلاش باشید در گروه ها و کانال های مرتبط عضو باشید تا بتوانید رقبا را سنجش کنید و افرادی که نیاز به اخبار مرتبط یا محصول مرتبط با کانال شما را درخواست می کند به آن عرضه کنید تا به درآمد یا جذب عضو خوبی برسید.

شما در عین حال انجام کارهای بالا به سوالات کاربران می توانید پاسخ دهید و این کار باعث اطمینان خاطر مشتری یا کاربر در جهت تایید صحت کار و درستی کانال شما می شود و بیشتر مقبول خواهید بود. سعی کنید در بین پاسخگویی ، کانال و منابع متصل به خود را به آنها عرضه کنید.

 

۹٫ برای کانال خود در شبکه های اجتماعی صفحه داشته باشید

در هر شبکه اجتماعی که می توانید فعالیت داشته باشید و آدرس کانال تلگرامی خود یا ایدی شخصی خود را جهت معرفی محصول یا فروش یا کانالتان را برای معرفی بگذارید. مثلا می توانید در سایت های اشتراک ویدیو مثل یوتیوب یا آپارات فیلم قرار دهید و ادرس کانال تلگرام خود را در فیلم یا در زیر پست قرار دهید و باعث افزایش جذب ممبر خود شوید.

 

۱۰٫ ارائه مسابقات و جایزه دوره ای

برای کاربران خود نظرسنجی ، هدیه و جایزه قرا دهید ، حال می تواند این جایزه برای شرکت در مسابقه یا برای خرید زیاد یا موضوعات مختلف باشد.

یکی از بهترین روش های جذب ممبر همین روش است که بسیاری از کانال ها با ارائه بنر از شما میخواهند بنر آنها را پخش کنید تا در ازای آن به شما پول یا خدماتی ارائه دهند که این کار باعث ممبرگیری کانال هدف می شود.

 

۱۱٫ برای کانال خود در شبکه های اجتماعی صفحه داشته باشید

ویزیتور ها یا همان بازدیدگر های سایت ، کانال آپارات یا اینستاگرام خود را تشویق به عضو شدن در کانال تلگرام خود کنید.

از دوستانتان در گروه های خانوادگی بخواهید کانال شما را تبلیغ کنند و در آن عضو شوند. آن ۲۰۰نفر اول که تلگرام حق اد کردن آن را به مدیریت کانال می دهد می تواند فرصت مناسبی برای دعوت دوستان و آشنایان نزدیک باشد.

 

۱۲٫ تبادل زدن کانال را فراموش نکنید

تبادل یا در اصطلاح عامیانه تلگرام ، تب را فراموش نکنید ، تبادل با کانال های همسان باعث می شود تبادل ممبر با کانال رقیب یا همکار خود داشته باشید. نحوه کار این روش و تبادل زدن را می توانید در این مطلب مطالعه کنید.

 

نکته پایانی : امیدواریم از مطالب بالا استفاده جامع و کافی را برده باشید

درصورتی که نکته یا نکاتی از قلم افتاده یا نیاز به اصلاح و بازنگری می باشد حتی برای ما کامنت بگذارید