معنای کلمه تبادل در تلگرام

کلمه یا اصطلاح “تب زدن” در تلگرام به معنای تبادل لینک یا بنر در داخل کانال می باشد

هنگامی که کانال شما به پختگی می رسد و نیازمند جذب ممبر واقعی تلگرام می باشد ، ادمین کانال به دنبال این است که بتواند از طریق دیگر کانال ها در سطح تلگرام ، ممبر فعال جذب کند و در آن موقع حتما با این کلمه مواجه خواهید شد که اغلب توسط دوستان یا کسانی که دارای تجربه در اداره کانال می باشند بر خواهید خورد.

بیشتر بخوانید >>> خرید ممبر واقعی اختیاری تلگرام

مفهوم تبادل تلگرام تصویری

تبادل در تلگرام تبادل چیست؟
برای بزرگنمایی تصاویر روی آنها کلیک کنید

در تصاویر بالا می توانید تبادل بین دوکانال را از طریق بنر و لینک را مشاهده کنید

 

در تبادل بنری ابتدا هردوکانال بنری مطابق با کانال خود طراحی کرده و به ادمین کانال هم رده خود می دهند و از ادمین کانال دیگر درخواست تبادل متقابل می کنند ، در این صورت هردو کانال سود می برند چرا که هر کانال ممبرها و هواداران خود را دارد و آنها می توانند با این کار ممبرها و اعضای کانال خود را به کانال دیگری دعوت کنند و اعضا در دو کانال عضو شوند

در روش تبادل کانالی برنده میدان خواهد بود که متن و بنر تبادل او جذاب تر باشد و کانالی که دارای سین بیشتری است،ارزش تبادل بسیار بالایی را دارد

 

تبادل آسان:

شما به راحتی می توانید از طریق نصب برنامه ای با سابقه طولانی مانند والگرام از کافه بازار کانال های هم رده خود را پیدا کنید و با آنها تبادل بنر یا تبادل متنی کنید و حتی می توانید به ازای دریافت مبلغ تبلیغ آنها را درون کانال خود جای دهید

 

بنر های تبادل غالبا به صورت چند ساعته در پست آخر یا دائمی در بین پست ها درون کانال قرار می گیرند

 

تبادل تلگرام می تواند به صورت رایگان و توافقی یا به صورت پرداخت هزینه جریان داشته باشد

در برخی از مواقع با رفتن به صفحۀ مشخصات یک کانال، قادرید مشخصات صاحب یا مدیر کانال را پیدا کنید و با او در تماس باشید تا با او درخواست تبادل لینک تلگرام را در میان بگذارید. از طریق سایت های مختلف هم می توانید کانال های هم ردۀ خود را پیدا کرده و با آنها وارد مذاکره برای تبادل لینک شوید.


در فضای تلگرام به کلمه تبادل ، تب هم گفته می شود

انواع تبادلات رایج در فضای تلگرام به شرح زیر است:

تب تکی تلگرام :

از ساده ترین نوع تبادلات تلگرام است که خود دو نوع دارد :

  1.  تب تایمی :در این نوع تبادل دو کانالی که قصد دارند با هم تبادل کنند از نظر تعداد اعضا تقریبا در یک سطح قرار دارند.این تبادل به این صورت است که آنها با هم توافق میکنند از فلان ساعت تا فلان ساعت بنر تبلیغاتیشان را در کانال هم قرار دهند و آنرا پس از گذشت مدت زمانی خاص بردارند.البته این نوع تبادل تقریبا منقرص شده است.
  2. تب بازدیدی : نسبت به تب تایمی حساب شده تر و با فکر تر است.در این نوع تبادل طرفین روی یک بازدید یا ویوی خاص توافق میکنند و وقتی بنر تبلیغاتیشان به آن مقدار بازدید رسید آن را از روی کانالشان بر میدارند.در این نوع تبادل حق هیچکسی ضایع نمی شود اما می توان در آن تقلب نمود.

 

تب رو تب تلگرام :

کانال های تلگرامی که نیاز به افزایش ممبر بیشتری داشتند و این افزایش ممبر با تب تکی میسر نبود تصمیم گرفتند تبادل به شیوه تب رو تب را ابداع کنند.

در این نوع تبادل شما در آن واحد و همزمان با چند کانال تلگرام تبادل میکنید. تبادل شما با کانال ها بصورت تایمی خواهد بود و بنر ها زیر هم قرار میگیرند.

نکته مهم اینجاست که همواره در تبلیغ و تبادل پست های آخر از درجه اهمیت بیشتری برخوردار هستند بنابراین روند کار به این صورت است که در این نوع تبادل کانال های با ممبر کمتر پست های آخر خود را به کانال هایی که ممبر بیشتری دارند و در تبادل شرکت کرده اند می دهند و کانال های بزرگتر نیز کانال های کوچکتر را در لیست خود جای میدهند.

 

تب شبانه تلگرام :

یکی از انواع تب رو تب است که بایستی از ساعت ۲۰ شب تا ۸ صبح تبادل را بین کانال های تلگرامی مد نظرتان انجام دهید.

دلیل این نوع تب استفاده بهینه از زمان مناسبی است که در اصطلاح به زمان استراحت کانال مرسوم است.

 

تب چرخشی تلگرام :

این نوع از تبادل هم یک نوع از تبادل به شیوه تب رو تب میباشد که معمولا یک نفر تحت عنوان لیدر یا راهنما یا رهبر تبادل ؛ چینش آنرا بر عهده میگیرد.

و اکثرا در این روش ادمین تب از شما مبالغی دریافت می کند و یا به صورت رایگان این کار را انجام می دهد.

در پایان همه می بایستی طبق چینش لیدر بنرها را در طی زمان خاصی که توسط لیدر با مشورت ادمین کانال ها اعلام میشود در کانال هایشان پخش کنند.

ترتیب درج بنرها هم در این نوع تبادل به این صورت هست که شما به کانال یا گروهی که لیدر بنر شما را قرار داده می روید که در آن کانال یا گروه تمامی بنر ها به ترتیب چیده شده اند؛ حال بنر بعد از بنر خود را تا آخرین بنر داخل کانال خود درج می کنید.

 

تب سنتری تلگرام :

در این روش شما با یک سنتر و یا مرکز تبادل روبرو هستید…به این صورت که یک کانال به عنوان مرکز تبادل ؛ لیستی که میبایست کانال ها آن لیست را در کانالشان در ساعت مقرر قرار دهند را درج میکند و خود آن مرکز پیگیری میکند که آیا این لیست در وقت مقرر در کانال ها درج شده است یا خیر.

در آخر هم در یک زمان مقرر که در کانال درج شده است شما میبایستی لیست تبادل را از روی کانالتان بردارید.

 

توجه داشته باشید تمام اسامی تبادلات تلگرام ، چیزی توافقی یا به وجود آمده بوده و پایه علمی یا ثبت شده ندارد و در تلگرام به تمامی روش ها تب یا همان تبادل گفته می شود که هرکدام بازدهی خود را دارد.